Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: samochód dla misjonarza w Peru z ofiar pierwszopiątkowych

05.12.2017 , dziar, Kielce, 05-12-2017 Ⓒ ℗

Diecezja kielecka zakupiła samochód terenowy dla misjonarza ks. Tomasza Cieniucha, pracującego w Peru. Pieniądze na auto pochodziły z ofiar składanych podczas Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca. “Teraz mogę dojeżdżać do moich wiernych, których wioski rozsiane są wzdłuż szutrowych dróg peruwiańskiej dżungli centralnej” – pisze w liście do diecezji ks. Cieniuch.

Z inicjatywy bp. Jana Piotrowskiego i powołanego przez niego w 2014 r. Dzieła Misyjnego Diecezji Kieleckiej, ofiary zbierane na tace w pierwsze piątki miesiąca wspierają posługę misjonarzy pochodzących z diecezji kieleckiej. Dzięki temu dla misjonarza w Peru udało się już wcześniej zakupić łódź, a obecnie samochód.

„«Demos gracias al Señor, demos gracias!». Tymi słowami pragnę rozpocząć moje podziękowanie dla Was, którzy swoim przykładem życia głosicie też Pana Jezusa (…). Z chwilą zakupienia samochodu za Wasze ofiarowane fundusze na rzecz misji katolickich, w każdą pierwszą sobotę miesiąca sprawuję Eucharystię, i wypraszam dla Was wszystkich – szczodrych ofiarodawców misji – potrzebne łaski i błogosławieństwo od Pana Boga” – pisze ks. Cieniuch. Zachęca do modlitewnej łączności w Boże Narodzenie i Nowy Rok, pomiędzy „zimową diecezją kielecką”, a Peru, gdzie jest „lato i bardzo dużo deszczu”.

Ks. Tomasz Cieniuch święcenia kapłańskie otrzymał w 1999 r. Po dwuletniej pracy w parafii Leszczyny, wyjechał do pracy misyjnej na Ukrainę w diecezji kamieniecko-podolskiej. Ukończył formację i szkolenie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Od czerwca 2014 r. posługuje w Peru – przez rok w wikariacie apostolskim San José del Amazonas, następnie w wikariacie apostolskim San Ramón, w wiosce Puerto Ocopa, następnie w Cutivireni – wzdłuż rzeki Ene, gdzie konieczna jest budowa domu i kościoła oraz wielu struktur parafialnych, gospodarczych, socjalnych.

Obecnie na misjach „Ad gentes” pracuje siedmiu misjonarzy z diecezji kieleckiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.