Kielce: w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu – debata o Kościele, koncert dla pokoju
13 listopada 2022 | 18:48 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ
Debata z cyklu „Jaka Polska? Jaki Kościół”, wykład dotyczący Treblinki, Międzynarodowy Koncert Jedności i Pokoju – to najważniejsze listopadowe wydarzenia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach. Organizuje je Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, przy ul. Planty 7.
Już jutro, 14 listopada o godz. 17.00, odbędzie się wykład w formule on-line, transmitowany na kanale YT Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Gośćmi wydarzenia będą Ewa Teleżyńska-Sawicka i Paweł Sawicki z Fundacji „Pamięć Treblinki”, którzy powiedzą o tym, czym był niemiecki obóz zagłady w Treblince i o działaniach mających na celu przywrócenie pamięci o ludziach, którzy, wedle planu hitlerowskich zbrodniarzy, mieli być zapomniani.
16 listopada (środa) o godz. 18.00 odbędzie się z kolei spotkanie w ramach cyklu „Jaka Polska? Jaki Kościół?”. Bogdan Białek rozmawiać będzie z dr. hab. Markiem Kmitą na temat: „Czy Kościół jest szpitalem, czy pacjentem”.
Marek Kita, doktor habilitowany teologii i doktor filozofii, jest wykładowcą w seminarium duchownym salezjanów w Krakowie oraz łódzkim seminarium archidiecezjalnym, autorem licznych publikacji naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych. Działa we Wspólnocie Chemin Neuf skupionej na powołaniu ekumenicznym.
19 listopada (sobota) o godz. 17.00 rozpocznie się Międzynarodowy Koncert Jedności i Pokoju. – To inicjatywa realizowana w ramach projektu „Jedność muzyką pisana”, w której uczestniczy kilka organizacji edukacyjnych: Centrum Muzyczno-Językowe One-way, Fundacja Rozwoju Rynku, Centrum Hakuna Matata, Fundacja Integracja Rozwój Edukacja „Fire”. Podczas koncertu usłyszymy utwory polskich kompozytorów i tradycyjne pieśni ukraińskie w wykonaniu dzieci i młodzieży – zapowiada Andrzej Białek, ze Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.