Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: w Niedzielę Palmową pierwsza Msza z autodeskrypcją

11.03.2018 , dziar, Kielce Ⓒ ℗

Pierwsza w Kielcach Msza św. z audiodeskrypcją – z przeznaczeniem dla środowiska osób niewidzących i niedowidzących – zostanie odprawiona w kościele akademickim w Niedzielę Palmową, 25 marca.

Jak informuje ks. Rafał Dudała, duszpasterz akademicki w Kielcach, propozycja wyszła od samych zainteresowanych, czyli osób niewidzących i niedowidzących, którzy spotykają się w ramach Centrum Wesoła 54, przy kościele akademickim.

– W praktyce będzie to polegało na tym, że osoba stojąca przy ołtarzu będzie opowiadała o tym, co się tam właśnie dzieje. Chciałbym, aby niewidzący mogli dotknąć kielicha, czy innych paramentów liturgicznych – wyjaśnia ks. Dudała.

Dodaje, że trudno ocenić, kto skorzysta z tej propozycji, ale są telefony z pytaniami, zgłosiła się już np. grupa z Końskich.

– Chciałbym poprzez tę Mszę św. wprowadzić uczestników w nastrój Wielkiego Tygodnia i w ogóle świąt. Poza tym Niedziela Palmowa jest widowiskowa, z procesją, jest co opowiadać – tłumaczy ks. Dudała.

Początek uroczystości to godz. 15,30. w rektoralnym kościele akademickim Jana Pawła II, w Kielcach, ul. Wesoła 54.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.