Kieleccy klerycy ewangelizują przez teatr – jutro premiera nowego spektaklu
06 grudnia 2011 | 15:50 | dziar Ⓒ Ⓟ
„Siedem dni z życia parafii (w krainie apokryfów)” to tytuł autorskiego projektu kleryków z Kielc, którzy poprzez teatr chcą zachęcać do czytania Biblii. Tekst, muzyka, scenografia są ich dziełem. Alumni sami też wyreżyserowali spektakl, którego premiera będzie miała miejsce jutro w seminarium duchownym.
„Spektakl posługując się wątkiem współczesnym – przygotowań do sztuki teatralnej w prowincjonalnej parafii – opowiada tak naprawdę historie biblijne: O Noem i Piłacie i jest pretekstem do zainteresowania widza wydarzeniami zaczerpniętymi z Księgi, jest po prostu zachętą do czytania Biblii” – mówi KAI ks. dr Stefan Radziszewski, reżyser przedstawienia.
Sztuka opowiada o rywalizacji dwóch grup teatralnych w niewielkiej parafii, które w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Episkopat Polski przygotowują konkurujące ze sobą przedstawienia. Okazuje się w efekcie, że współpraca i przyjaźń pozwalają przezwyciężyć początkowe trudności.
W przygotowanie sztuki zaangażowane były 22 osoby związane z kieleckim seminarium. Premiera odbędzie się w środę 7 grudnia o godz. 19 w auli bp. Czesława Kaczmarka w WSD w Kielcach. Wstęp wolny.
Kilkanaście spektakli zaplanowano także w grudniu i w styczniu. Poza jutrzejszą premierą, Teatr WSD zaprasza 9, 11, 18 grudnia oraz 7,8, 14, 15, 21, 22, 28 i 29 stycznia 2012.
To kolejna sztuka – po „Diogenesie w koronie”, „Fizykach”, „Barabaszu”, „Świcie, czyli opowieści o wampirach” – przygotowana przez Teatr Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach pod kierunkiem ks. dr. Stefana Radziszewskiego. Teatr istnieje w seminarium od lat 70., ma na swym koncie ciekawe premiery i wieloletnią współpracę z Teatrem im. Stefana Żeromskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.