Drukuj Powrót do artykułu

Kielecka Caritas zachęca parafie do obchodów Światowego Dnia Ubogich

12.11.2018 , dziar, Kielce Ⓒ ℗

Kielecka Caritas zachęca duszpasterzy parafii, aby w niedzielę 18 listopada, gdy przypada II Światowy Dzień Ubogich, podjęli w parafiach inicjatywy z tym związane, wprowadzili odpowiednią liturgię oraz do tego, aby uczestniczyć w obchodach diecezjalnych.

– Diecezjalne obchody Światowego Dnia Ubogich rozpoczną się w niedzielę, 18 listopada o godz. 11 Mszą św. w bazylice katedralnej w Kielcach. Następnie na kieleckim Rynku ustawiony będzie Namiot Miłosierdzia, w którym przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas przygotują poczęstunek dla ubogich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i akcji w Kielcach – zachęca ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas kieleckiej.

W sobotę 17 listopada Caritas kielecka w Ośrodku Caritas w Kaczynie organizuje spotkanie formacyjno-integracyjne. Są na nie zaproszeni członkowie Parafialnych Zespołów Caritas oraz osoby świeckie i duchowne, które chciałyby takie grupy w parafiach zainicjować, względnie ożywić. Istnieje możliwość noclegu i wspólnego wyjazdu do Kielc na niedzielne obchody Dnia Ubogich.

W tym dniu może być wprowadzona specjalna liturgia, którą Caritas kielecka udostępnia za pomocą strony internetowej diecezji kieleckiej. Specjalne Orędzie przygotował także Ojciec Święty Franciszek.

„Zapraszam braci Biskupów, Kapłanów a w szczególności Diakonów, na których nałożono ręce dla służby ubogim (por. Dz 6,1-7), zapraszam Osoby konsekrowane oraz Świeckich, którzy w parafiach, stowarzyszeniach oraz ruchach dają konkretną odpowiedź Kościoła na wołanie ubogich, aby przeżyli w ten Światowy Dzień Ubogich jako uprzywilejowany moment nowej ewangelizacji. Ubodzy nas ewangelizują, pomagając nam odkrywać każdego dnia piękno Ewangelii. Nie przegapmy tej okazji do bycia łaskawymi” – napisał papież Franciszek.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.