Drukuj Powrót do artykułu

Kobieta ze slumsów Manilii podarowała stułę Kard. Tagle

01.08.2017 , Manila / ts / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Paulina Krzyżak / flickr.com

Kard. Luis Antonio Tagle z dumą nosi stułę wykonaną z resztek materiałów, którą otrzymał w darze od jednej z mieszkanek slumsów Manili.

Jak poinformowało 31 lipca Radio Watykańskie, przed 10 laty podczas wizyty w dzielnicy ubogich obecny metropolita stołecznej archidiecezji rozmawiał z jedną z mieszkanek, Cynthią Cabrerą, która wykonuje tkaniny z resztek materiałów i poprosił ją, aby z takiego materiału wykonała mu stułę.

Czytaj także: Kard. Tagle w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Gdy po dwóch latach stuła była gotowa, kobieta nie wiedziała, w jaki sposób może się skontaktować z biskupem, więc przekazała swoją pracę jednemu z księży. W grudniu ub.r. zobaczyła jezuitę, który odprawiając Mszę, miał na sobie „jej” stułę. Opowiedziała mu całą historię.

Skutek był taki, że Cynthia Cabrera mogła osobiście wręczyć stułę kard. Tagle podczas kongresu nowej ewangelizacji 30 lipca, w 10 lat po zamówieniu. „Ta stuła została wykonana z odpadów materiałów, a wykonali ją ludzie, którzy często sami czują się jak odpadki”, powiedział kardynał do sześciu tysięcy uczestników kongresu.

Wersja do druku

Przeczytaj także

31 lipca 2017 18:05

Spotkanie prezydenta z powstańcami warszawskimi

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.