Drukuj Powrót do artykułu

„Kolędowanie u Duchaczy” dla misji w Boffa

06 stycznia 2019 | 20:16 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ

Bydgoskie „Kolędowanie u Duchaczy” stało się okazją do wsparcia misji Boffa w Gwinei, gdzie od kilku miesięcy posługuje o. Marek Walkusz CSSp. Radosnym obchodom uroczystości Objawienia Pańskiego towarzyszyło przesłanie: razem, rodzinnie, radośnie.

Dzień ten jest zawsze szczególną chwilą dla Zgromadzenia Ducha Świętego, którego dom prowincjalny znajduje się w Bydgoszczy.

– Objawienie Pańskie to uroczystość, podczas której przeżywamy ukazanie się Chrystusa światu. Dlatego w sposób szczególny modlimy się w intencji misji, włączając się w ten sposób w obchodzony w Kościele Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. To wyjątkowy czas, kiedy to przywołujemy współbraci pracujących na wszystkich kontynentach – powiedział rektor kościoła Ducha Świętego w Bydgoszczy o. Marcin Dusiński CSSp.

Wśród kolędujących pojawili się Trzej Królowie. – Były to trzy osoby, które spotkały się przypadkiem, niekoniecznie „narzucając się” Kościołowi i Panu Bogu. Podczas kolędowania odbyły one swoją „podróż życia”, doświadczając spotkania z żywym Chrystusem, a przez to głębokiej i radosnej przemiany serca. Otrzymały one od Nowo Narodzonego dar w postaci wielu różańców, które zostały rozdane uczestnikom spotkania – dodał o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Uczestnicy mogli wysłuchać m.in. nadesłanych z Rzymu życzeń generała zgromadzenia o. Johna Fogarty’ego CSSp oraz o. Marka Walkusza CSSp, pracującego na duchackiej misji w Boffa w Gwinei Konakry, gdzie prowadzone są m.in. szkoła i internat dla dzieci. To właśnie tam trafią zebrane w tym roku środki. – Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą misję – podsumował o. Walkusz CSSp.

Śpiew prowadzony był przez przyjaciół duchackiej wspólnoty: muzykujące rodziny i zespół Quadrans, działający od 2006 roku przy Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.