Drukuj Powrót do artykułu

Kolędy Pospieszalskich w Rydze

12 stycznia 2019 | 11:58 | vaticannews.va / pz | Ryga Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. youtube

Ważnym wydarzeniem kulturalnym dla łotewskiej Polonii był koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. Odbył się on 10 stycznia w sali prestiżowej Wielkiej Gildii w Rydze – siedzibie Łotewskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Znany w całej Polsce rodzinny zespół kolędników od lat w okresie świątecznym koncertuje także dla Polaków (i nie tylko) mieszkających na dawnych Kresach. W tym roku Pospieszalscy trafili wreszcie do Rygi, gdzie mieszka sporo osób polskiego pochodzenia i wielbicieli polskiej kultury.

Wstęp był bezpłatny dzięki wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz zaangażowaniu ambasady RP w Rydze i ryskiego oddziału Związku Polaków na Łotwie. Wypełniona po brzegi sala żywiołowo reagowała na pełny energii wirtuozerski występ instrumentalno-wokalny, gdzie ludowe brzmienia mieszały się z często egzotycznymi klimatami muzycznymi.

Ważny był także komentarz prowadzącego kolędowanie Jana Pospieszalskiego, który podkreślał rolę tradycji i rodziny w przekazie katolickiej wiary i podtrzymywaniu nadziei także w trudnych chwilach życia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.