Drukuj Powrót do artykułu

Koncert chóru gospel pomoże chorej Matyldzie

12 stycznia 2018 | 09:16 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. FB

W pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie-Nowej Hucie 21 stycznia odbędzie się wyjątkowy koncert. Kraków Gospel Choir zaśpiewa, by ratować nóżkę małej Matyldy Klimowicz.

Dziewczynka urodziła się nieco ponad 3 miesiące temu. Jak podkreślają rodzice jest wesołym, bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Jednak w jej prawej stópce brakuje prawie wszystkich kości. Dziewczynka nie ma też kości strzałkowej, a jej kość udowa jest dużo krótsza. Dziecku grozi amputacja nóżki. Aby Matylda mogła być w przyszłości samodzielna, potrzebna jest odpowiednia operacja i rehabilitacja. Można je wykonać w Paley Institute na Florydzie, specjalizującym się w rekonstrukcji stawów i wydłużaniu kończyn – koszty są jednak bardzo duże.

Kraków Gospel Choir zdecydował się na organizację charytatywnego występu, podczas którego będą zbierane datki na pomoc dla dziewczynki. Koncert odbędzie się 21 stycznia o godz. 19:00 w parafii Matki Bożej Pocieszenia na ul. Bulwarowej 15a w Krakowie.

„Gorąco zapraszamy do przyjścia i wrzucenia do puszek choćby złotówki, bo każda jest jak mały krok, który zbliża Matyldę do stanięcia na swoich dwóch nóżkach” – zachęciła do udziału Anita Górska, jedna ze śpiewających.

Więcej informacji o małej Matyldzie oraz opis działań podejmowanych w celu przywrócenia jej pełni zdrowia dostępnych jest na stronie www.matyldaklimowicz.blogspot.com. Można ich także szukać w Internecie przez hasło #matyLOVEkroki.

Wersja do druku

Przeczytaj także

12 stycznia 2018 11:21

Bp Zadarko o „Dwudziestu punktach działalności ws. migrantów i uchodźców”

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.