Drukuj Powrót do artykułu

Konferencja poświęcona teologii po Auschwitz

07.02.2018 , rk, Oświęcim, 3 marca 2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. unsplash.com

Znaczenie różnych perspektyw dla religijnej interpretacji doświadczenia „Auschwitz” przedstawi ks. dr Manfred Deselaers podczas zaplanowanej na 3 marca br. konferencji w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu pt. „Perspektywy teologii po Auschwitz”. W ramach spotkania zaplanowano m.in. wizytę w kaplicy sióstr karmelitanek w Oświęcimiu, w oświęcimskim kościele św. Maksymiliana oraz zwiedzanie wystawy byłego więźnia Mariana Kołodzieja w klasztorze w pobliskich Harmężach.

Podczas wydarzenia dwoje wykładowców – ks. Manfred Desealaers z CDiM oraz dr Joanna Barcik z wydziału filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – zaprezentuje różne perspektywy teologiczne w kontekście doświadczenia „Auschwitz”. Niemiecki kapłan, który od 27 lat służy w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, wyjaśni, na czym polega żydowska teologia po Auschwitz. Dr Barcik z kolei opowie o myśli chrześcijańskiej po Auschwitz w Niemczech oraz w Polsce. Zaplanowano specjalne ćwiczenia, pomagające zrozumieć specyfikę poszczególnych perspektyw teologicznych.

Zanim gospodarz miejsca, ks. Deselaers, przedstawi podsumowanie, przybliży myśli kolejnych papieży w kontekście doświadczenia „Auschwitz – Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka”.

Zgłoszenia należy przesyłać do 25 lutego br. na adres: Centrum Dialogu i Modlitwy, 32-602 Oświęcim, ul. M. Kolbego 1. O szczegóły można pytać telefonicznie – tel. 33 8431000. Zapytania można kierować także na adres e-mail: edukacja@cdim.pl

Wersja do druku

Przeczytaj także

07 lutego 2018 10:12

Bliska kanonizacja Pawła VI

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.