Drukuj Powrót do artykułu

Konferencja prasowa przed Kongresem Młodzieży Polonijnej

30 maja 2018 | 07:34 | mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. KAI / Unslpash

Latem po raz drugi odbędzie się Kongres Młodzieży Polonijnej. Do Warszawy z kilkudziesięciu krajów przyjadą młodzi Polacy, aby wspólnie rozmawiać o swojej wierze i przywiązaniu do ojczyzny oraz wymieniać się doświadczeniami życia w różnych stronach świata. Szczegóły wydarzenia zaprezentowane zostaną podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w piątek, 30 maja.

W spotkaniu z mediami wezmą udział: delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Kryża, a także przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – ks. Andrzej Lubowicki, ks. Zbigniew Kucharski i Patryk Czech.

Konferencja prasowa odbędzie się 30 maja o godz. 11.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6 w Warszawie. Wydarzenie można będzie również oglądać za pośrednictwem transmisji online na portalu eKAI.pl oraz na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube.

II Kongres Młodzieży Polonijnej to kontynuacja spotkania, które odbyło się w Warszawie przy okazji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Większość uczestników wyraziła wówczas chęć spotkania się kolejny raz. Rok 2018 jest do tego szczególną okazją z racji na wydarzenia, które będą mieć wtedy miejsce: Synod Biskupów o młodzieży, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 450-lecie śmierci św. Stanisława Kostki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.