Drukuj Powrót do artykułu

Konwent Zakonu Bonifratrów

03.11.2010 , ms, ju. Ⓒ ℗

Sample

Mieszkający w domu bracia otaczają gości serdecznością i stałą modlitwą w myśl słów założyciela zakonu świętego Jana Bożego, który do gości zwracał się słowami „Dom stoi otwarty dla Ciebie”.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

Charakterystyka

Dom rekolekcyjno – wypoczynkowy Konwentu Bonifratrów w Zakopanem, na Krzeptówkach powstał w 1958 roku. Został poświęcony świętemu Augustynowi, który jest jego patronem. W latach dziewięćdziesiątych wybudowano nowy murowany obiekt, mogący przyjąć czterdzieści osób.

Na parterze znajduje się kaplica, w której codziennie jest sprawowana Msza święta, a także odprawiane są inne nabożeństwa zgodnie z kalendarzem liturgicznym.

Na wypoczynek chętnie przyjeżdżają bracia i goście zakonu. W miarę możliwości przyjmowani są turyści – zarówno duchowni jak i świeccy, polscy i zagraniczni. Jest to miejsce, gdzie odprawiane są rekolekcje dla grup zorganizowanych jak i osób chcących przeżyć je indywidualnie. Mieszkający w domu bracia otaczają gości serdecznością i stałą modlitwą w myśl słów założyciela zakonu świętego Jana Bożego, który do gości zwracał się słowami „Dom stoi otwarty dla Ciebie”.

27 lutego 1977 roku Bonifratrzy gościli u siebie Jego Eminencję Ks. Kardynała Karola Wojtyłę, Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego.

Informacje dla pielgrzyma

W pobliżu znajduje się przystanek dla autobusów.

Nocleg

Koszt od 35 do 40 zł od osoby. Cennik nie dotyczy weekendu majowego, sierpniowego, świąt i sylwestra.

Uroczystości

11 lutego – Światowy Dzień Chorego
8 marca – świętego Jana Bożego, Założyciela Zakonu Szpitalnego, patrona chorych, szpitali i pielęgniarzy
25 marca – Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, patronki Polskiej Prowincji Zakonu Bonifratrów
6 lipca – Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych
28 sierpnia – świętego Augustyna, patrona domu w Zakopanem
Trzecia sobota listopada – Najświętszej Maryi Panny, patronki Zakonu Szpitalnego

Szczególnie ważne

Pokoje 1, 2, 3, 4 i 5 osobowe z łazienką i telewizorem. Łącznie 40 miejsc noclegowych. W budynku można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Warto zabrać ze sobą przenośny komputer. Dostęp do aneksu kuchennego i możliwość przygotowania posiłku. W ogrodzie miejsce na grilla. Na terenie posesji parking dla gości.

200 metrów od domu mieści się Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, prowadzone przez księży Pallotynów. Piękny widok na panoramę Tatr. Dom sąsiaduje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. W pobliżu Stacja Narciarska Szymoszkowa, a także Zespół Kolei Linowych na Gubałówkę i Butorowy Wierch. Dojazd na Krupówki około 15 minut.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Krzeptówki 64, Zakopane 34-500, archidiecezja krakowska; Kontakt: tel.: 18/207 09 09, kom.: 602 527 782, e-mail: bonifratrzyzakopane@gmail.com, http: www.bonifratrzy.pl

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

JEŻELI CHCESZ, ŻEBY W NASZYM SERWISIE POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O DOBRYM MIEJSCU, KTÓREGO JESZCZE NIE MA W NASZEJ BAZIE, SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DZIAŁEM MARKETINGU: marketnig@ekai.pl, tel. (+48 22)838 80 62-64

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.