Drukuj Powrót do artykułu

Koreański Kościół zapewni posługę duszpasterską podczas igrzysk

09 lutego 2018 | 08:43 | Chuncheon / pb (KAI/eglasie.mepasie.org) / mip Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Je Suis Alain / Foter.com

Kościół katolicki w Korei zapewni posługę duszpasterską uczestnikom rozpoczynających się dzisiaj Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Turniej potrwa do 25 lutego.

Przez cały czas w wiosce olimpijskiej przebywać będzie ks. Francis Lim Eui-june, dyrektor wydziału duszpasterstwa młodzieży w archidiecezji seulskiej.

W opiekę duszpasterską włącza się także diecezja Chuncheon, na której terenie znajdują się obiekty olimpijskie w Pjongczangu i Gangneungu. W parafiach znajdujących się w pobliżu tych obiektów rozdawane będą ulotki w języku angielskim z informacją o godzinach Mszy św., a także ulotki w ośmiu językach z informacjami o Kościele katolickim w Korei, przygotowane przez tamtejszą konferencję episkopatu.

Czytaj także: Biskup z Kielc jedzie na igrzyska olimpijskie

Już w 2014 r., po ogłoszeniu, że igrzyska odbędą się w Pjongczangu ordynariusz diecezji Chuncheon bp Lucas Kim Un-hoe wezwał wiernych do udziału w tym sportowym wydarzeniu. W 2016 r. diecezja rozpoczęła modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu igrzysk. W modlitwie wiernych w czasie niedzielnych Mszy znajdowała się skierowana do Boga prośba o to, by to wielkie święto było przeżywane w duchu sportowym i przyniosło pokój na świecie.

Wersja do druku

Przeczytaj także

08 lutego 2018 07:44

Józefina Bakhita - święta niewolnica

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.