Drukuj Powrót do artykułu

Kórnik k. Poznania: spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Chodźcie do Mnie” (zapowiedź)

15.02.2017 , bt, Kórnik, 15-02-2017 Ⓒ ℗

W dniach 18-19 lutego w Hali Sportowej „Oaza” w podpoznańskim Kórniku odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Chodźcie do Mnie”, podczas którego wielbienie prowadzić będzie zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział ponad pół tysiąca osób. Honorowym patronatem objął je abp Stanisław Gądecki.

Jak podkreśla ks. Grzegorz Zbączyniak, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku organizującej to spotkanie, przez cały sobotni dzień jego uczestnicy będą mieli zapewnioną strawę zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

– Zaplanowaliśmy, oprócz wspólnej modlitwy, warsztaty i konferencje poświęcone Duchowi Świętemu i Jego charyzmatom, które głosić będą m.in. jezuita o. Paweł Sawiak i o. Radosław Rafał, Misjonarz Świętej Rodziny – opowiada dodając, że dzień zakończy się wieczorem chwały, czyli koncertem znanego w całym kraju zespołu „Mocni w Duchu” związanego z Odnową w Duchu Świętym działającą od lat przy łódzkiej parafii ojców jezuitów.

Podobnie będzie wyglądało również niedzielne dopołudnie, które zwieńczy Msza św. pod przewodnictwem poznańskiego biskupa pomocniczego Damiana Bryla.

W tym samym czasie, co spotkanie dla dorosłych, w sąsiadującej z „Oazą” szkole podstawowej odbywać się będzie, pod intrygującym tytułem „Jak zjeść Ducha Świętego”, Laboratorium wiary dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. – Chcieliśmy w ten sposób stworzyć rodzicom możliwość jak najpełniejszego udziału w spotkaniu, a ich pociechom zapewnić nie tylko opiekę, ale też dobrą zabawę i duchowe przeżycia. Planujemy zaprosić dzieci do udziału w ciekawych warsztatach prowadzonych w grupach wiekowych, śpiewu oraz, razem z rodzicami, w Eucharystii i koncercie. Nikt nie będzie miał czasu się nudzić! – przekonuje Emilia Urbaniak, jedna z liderek wspólnoty „Bogu bliscy” działającej w kórnickiej parafii, w którą angażuje się około 80 osób.

Natomiast w niedzielne popołudnie w „Oazie” rozpocznie się spotkanie dla młodzieży, które poprowadzi również zespół „Mocni w Duchu”. – Nazwaliśmy je „face2face”, czyli stań twarzą w twarz z Jezusem. To będzie spora porcja muzyki i modlitwy, jakiej może wielu młodych nie miało jeszcze nigdy okazji doświadczyć. Nie zabraknie też mocnych świadectw – wyjaśnia proboszcz.

Szczegółowe informacje i zapisy na wszystkie trzy wydarzenia odbywające się w Kórniku w roku duszpasterskim „Idźcie i głoście”, na www.parafiawszystkich.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.