Drukuj Powrót do artykułu

Koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej

17.02.2017 , mz (KAI/RR/AE) / Fatima Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

W sobotę 18 lutego w londyńskiej katolickiej katedrze westminsterskiej miejscowy arcybiskup kard. Vincent ukoronuje figurę Matki Bożej Fatimskiej. Następnie będzie przewodniczył Mszy św., która oficjalnie rozpocznie pielgrzymkę tego wizerunku po Anglii i Walii. Poinformowały o tym władze angielsko-walijskiego oddziału Światowego Apostolatu Fatimskiego (AMF).

Przypomniano, że figurkę tę przekazał miejscowemu Kościołowi w 1968 ówczesny biskup Leirii João Pereira Venáncio. Rok wcześniej poświęcił ją Paweł VI, po czym pobłogosławił ją ponownie w 1982 Jan Paweł II.

Nawiedzenie przez Maryję Fatimską Kościoła w Anglii i Walii wiąże się z obchodzoną w tym roku setną rocznicą objawień w tej portugalskiej miejscowości. Wydarzeniu temu, które potrwa do października br., towarzyszyć będą lokalne pielgrzymki relikwii dwójki błogosławionych uczestników objawień z 1917 – Hiacynty i Franciszka Marto.

Tymczasem w poniedziałek 13 bm. w klasztorze Świętej Teresy w Coimbrze zamknięto oficjalnie diecezjalną fazę procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji dos Santos – trzeciej z fatimskich wizjonerów. Ponad 15 tys. stron świadectw i dokumentów o życiu portugalskiej karmelitanki trafiło już do Watykanu.

Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. Trójce małych pasterzy: Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz ich kuzynce Łucji dos Santos, przez pięć kolejnych miesięcy ukazywała się Matka Boża, prosząc za ich pośrednictwem ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując trzy tajemnice.

Wersja do druku

Przeczytaj także

16 lutego 2017 15:27

Tabletka ellaOne to zabijanie dzieci na receptę

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.