Drukuj Powrót do artykułu

Kościół greckokatolicki w Polsce ma kolejnego diakona stałego

28.06.2017 , pab, Giżycko, 28-06-2017 Ⓒ ℗

Archidiecezja przemysko-warszawska Kościoła greckokatolickiego ma piątego diakona stałego. Został nim Bogdan Pietnoczka. Święceń udzielił mu w parafii pw. Świętej Trójcy w Giżycku abp Eugeniusz Popowicz.

W homilii abp Eugeniusz Popowicz podkreślił, że Bogdan Pietnoczka długo przygotowywał się do przyjęcia święceń diakonatu poprzez pracę nad sobą, modlitwę, posługę liturgiczną w parafii, pokonując różne trudności i przeszkody.

– W końcu dojrzał duchowo do przyjęcia tak ważnej decyzji, ufając Panu Bogu i mając świadomość, iż jego powołanie wypływa ze szczerego serca. Warto podkreślić, iż osobami które najbardziej wspierały Bogdana w drodze do święceń były jego żona Anna i córka Marta, którym dzisiaj dziękujemy za to, iż oddały swego męża i ojca na służbę dla Kościoła – powiedział metropolita przemysko-warszawski.

– Te święcenia i kolejne, na które czekamy, są owocem dojrzałości i żywotności naszej Cerkwi, która dzisiaj posyła swoich synów do niesienia służby Panu Bogu i bliźnim poprzez posługę stałego diakonatu – dodał hierarcha.

Diakon Bogdan Pietnoczka jest absolwentem Instytutu Regenckiego w Przemyślu, a do przyjęcia święceń przygotowywał się przez ostatnich kilka lat wykonując posługę akolity i kantora w miejscowej parafii.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.