Drukuj Powrót do artykułu

Kosowo: uroczystości Bożego Ciała w bazie kontyngentu

01 czerwca 2018 | 09:55 | kos | Kosowo Ⓒ Ⓟ

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa polscy żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie oraz policjanci z Jednostki Specjalnej Polskiej Policji misji EULEX, pełniący służbę w Kosowie uczestniczyli we Mszy św. oraz procesji na terenie bazy Camp Marechal De Lattre De Tassigny. Oprócz Polaków w nabożeństwach wzięli udział żołnierze z armii węgierskiej.

Mszę św. koncelebrowali ks. ppor. Błażej Woszczek, kapelan Ordynariatu Polowego oraz ks. kpt. Milan Markovics, kapelan węgierskich żołnierzy.

Jak podkreślił ks. Woszczek trasa procesji przebiegała przez drogi oraz place, „które każdego dnia żołnierze przemierzają w swojej służbie”. – Ołtarze zostały przygotowane przez pododdziały oraz sekcje PKW na pojazdach służących do wykonywania zadań – pierwszy na pojeździe Żandarmerii Wojskowej, drugi na sanitarce polowej, trzeci na wozie rozpoznawczym BRDM „Żbik” a czwarty na pojeździe patrolowym policji – powiedział.

W kazaniu ks. ppor. Woszczek przypomniał o znaczeniu udziału we Mszy św. Zachęcił do pełnego przeżywania Eucharystii i przyjmowania Komunii świętej. Podziękował za udział w nabożeństwie i pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.