Drukuj Powrót do artykułu

Koszalin: Caritas zatroszczy się o wakacje dla ponad tysiąca dzieci

04 maja 2018 | 10:02 | km | Koszalin Ⓒ Ⓟ

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przygotowała w tym roku bogatą ofertę wakacyjną. Z wypoczynku letniego pod jej skrzydłami skorzysta 200 polskich i 50 białoruskich dzieci i młodzieży. Parafialne Caritasy zaopiekują się latem ok. tysiącem.

Troska o wypoczynek letni i zimowy dzieci i młodzieży z ubogich rodzin jest wpisana na stałe w kalendarz działań Caritas. Zbiórce funduszy na ten cel służy kampania Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Także w tym roku wpływy pieniężne ze zbiórek, które udało się przeprowadzić przed Bożym Narodzeniem, pozwalają, by dzieci i młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz goście z Białorusi spędzili atrakcyjne i bezpieczne wakacje w ramach akcji “Lato z Caritas”. W ośrodku diecezjalnym Caritas w Ostrowcu koło Wałcza, a także w górach – w Poroninie, odbędą się kolonie i obozy.

Nowym projektem diecezjalnej Caritas jest wakacyjny obóz zadaniowy dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. To kolejny sposób budowania silnego wolontariatu młodych w diecezji. – To będzie dla nich okazja nie tylko do integracji ze środowiskiem osób, które angażują się w dzieła charytatywne, ale też rozwijania swoich talentów w tej dziedzinie i odkrywania nowych sposobów niesienia pomocy – powiedział Mateusz Kaczmarek z centrali Caritas w Koszalinie.

Jak co roku, o najmłodszych zatroszczą się również parafialne Caritasy. – Od wielu miesięcy trwają w parafiach przygotowywania do wyjazdów na wycieczki, obozy i kolonie. Niektóre zespoły Caritas proponują dzieciom wypoczynek na miejscu w ramach półkolonii – wymienia Mateusz Kaczmarek. – Rodzice przekonali się, że tę ofertę można obdarzyć zaufaniem i chętnie wysyłają dzieci na takie wyjazdy, jak również sami angażują się w pomoc w ich organizacji.

Ponadto w drugiej połowie czerwca diecezjalna Caritas ugości dzieci z białoruskich parafii. – Przygotowujemy kolonię dla 50 dzieci z Grodna. Przyjmiemy je w naszym nadmorskim ośrodku Aniołów Stróżów w Kołobrzegu – powiedział koordynator. Jak podkreśla, naszymi gośćmi będą dzieci z rodzin ubogich, toteż zachęca diecezjan do wsparcia ich dwutygodniowego wypoczynku.

Osoby, które chciałyby to uczynić proszone są o wpłatę na konto Caritas Koszalińsko-Kołobrzeskiej z dopiskiem “Dzieci z Białorusi”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.