Drukuj Powrót do artykułu

Koszalin: dziecko w oknie życia

02.06.2018 , xwp, Koszalin Ⓒ ℗

Sample Fot. Piotr Kamionka / REPORTER

Alarm w Domu Samotnej Matki rozległ się 2 czerwca o godz. 18.43. W oknie znajdowała się świeżo urodzona płacząca dziewczynka. To już drugie dziecko w koszalińskim oknie życia.

O zdarzeniu został poinformowany dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, której podlega Dom Samotnej Matki. – Po raz kolejny okazuje się, że okno jest potrzebne. To przestrzeń ratująca życie – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor.

Kierowniczka DSM również nie kryje radości z faktu, że po raz kolejny udało się ocalić człowieka. Siostra Barbara Wilkowska ze Wspólnoty Łaski Bożej opowiada też o swojej pierwszej reakcji na widok znalezionego dziecka. – Piękna dziewczynka. Powiedziałam jej wiele razy że ją kocham, że jest chciana i potrzebna. Ona tego nie rozumie, ale jestem przekonana, że jakoś to do niej dociera – mówi.

Na alarm pierwsza zareagowała Agnieszka Jokiel, dla której 2 czerwca to pierwszy dzień pracy w DSM. – Dziecko było dopiero co urodzone. Widać było owiniętą pępowinę. Mamy konkretne procedury w takich wypadkach. Powiadomiłyśmy więc natychmiast pogotowie i policję. Dziecko zostało zabrane – tłumaczy.

Dyrektor Caritas przypomina, że matka, która zostawiła dziecko ma wciąż możliwość odzyskania go. – Modlimy się za tę mamę, żeby w swoim dramacie mogła zreflektować się i przyjąć dziecko – mówi ks. Tomasz Roda.

Pierwsze dziecko w koszalińskim oknie życia znaleziono 3 stycznia 2016 roku. Okno istnieje od roku 2009. Okna życia w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej znajdują się także w Słupsku i w Szczecinku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.