Koszalin: kurs budowania wspólnot
02 marca 2019 | 14:27 | km | Koszalin Ⓒ Ⓟ
90 osób uczestniczy w kursie budowania wspólnot. To druga z 6 sesji, które w ciągu dwóch lat przeprowadzi w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej gliwicka wspólnota „W Drodze”. – Widać że grupy się budzą, dostrzegają, że można zrobić coś więcej niż nabożeństwo uzdrowienia w parafii – powiedział ks. Bogusław Fortuński, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
W październiku w Czaplinku, a w pierwszy weekend marca w koszalińskim CEF zebrali się członkowie grup Odnowy w Duchu Świętym, by uczyć się budować i rozwijać swoje grupy i wspólnoty.
Tak jak poprzednim razem, tak i teraz pomaga im w tym grupa Odnowy w Duchu Świętym z diecezji gliwickiej. Tym razem podjęli tematy dotyczące tożsamości wspólnoty – czym ona jest, jakie znaczenie ma jej historia, co jest jej misją, kto jest do niej powołany i dlaczego w ogóle wspólnota jest potrzebna.
Mariusz Mycielski lider wspólnoty „W Drodze” inwestycją w przyszłość nazwał wysiłek budowania wspólnot i siebie samych na dojrzałych chrześcijan, którzy biorą odpowiedzialność za Kościół i troszczą się o niego.
Ks. Bogusław Fortuński, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zauważa, że już po pierwszej, październikowej sesji, widać efekty. Wymienia takie nowe inicjatywy jak weekend dla małżeństw czy cykl rekolekcji charyzmatycznych dla młodzieży w Podczelu. – Widać że grupy się budzą, dostrzegają, że można zrobić coś więcej niż nabożeństwo uzdrowienia w parafii – dodaje.
Kurs budowania wspólnot to dzieło Odnowy w Duchu Świętym z diecezji gliwickiej z Mariuszem Mycielskim, liderem wspólnoty „W Drodze”, koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym diecezji gliwickiej i członkiem Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Prowadzący dzielą się swoim doświadczeniem, dzięki któremu przed laty 15-osobowa grupa wiejska przebudowała się w 150-osobową wspólnotę ewangelizującą.
– Jest mnóstwo małych grup, które powstają rozbudzone pragnieniem czegoś „więcej” i po jakimś czasie się zniechęcają. Albo ich liderzy stają bezradni i nie wiedzą, co jeszcze mogliby zrobić, bo wypruwali sobie żyły, a nic nie działa, tymczasem im kończą się już pomysły i baterie. Czekają na jakiś zwrot, który najczęściej sam się nie pojawi – mówi o kursie M. Mycielski.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.