Drukuj Powrót do artykułu

Krajowy duszpasterz służby zdrowia do lekarzy: jesteśmy tylko narzędziem w Bożych dłoniach

21 stycznia 2019 | 14:33 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Nie możemy zapominać, że jesteśmy tylko narzędziem w Bożych dłoniach. Życie i zdrowie są darem Pana – powiedział Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski. W auli kurialnej odbyło się świąteczne spotkanie środowiska medycznego stolicy w czasie którego kolędowy występ słono-muzyczny zaprezentował prof. Jerzy Woy-Wojciechowski i jego żona Alicja.

Spotkanie zainaugurowała Msza św., w czasie której ks. Zawistowski tłumaczył, że Jezus przyszedł, by każdego z nas dźwignąć ku Ojcu; by nadać sens naszej egzystencji, naszym ludzkim wysiłkom, byśmy byli prawdziwie szczęśliwi – mówił krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Zwrócił uwagę, że Boże działanie wpisane jest również w ludzkie czyny, m.in. w to, co robi lekarz czy pielęgniarka w swojej codziennej pracy zawodowej. – Łatwo jest się pomodlić i tylko do tego wymiaru sprowadzić obecność Boga, a znacznie trudniej odnaleźć Go w tym co czynimy. Zróbmy sobie więc rachunek sumienia. Zastanówmy się, jak Bóg dziś działa przez ze mnie. W końcu wszystkie natchnienia, pomysły i wiedza, której używamy dla dobra innych, to jego dar. Nie wolno nam przywłaszczać sobie tego, co do nas nie należy – mówił ks. Zawistowski.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.