986 – telefon, który może uratować życie
25 lutego 2018 | 15:03 | Kraków / md Ⓒ Ⓟ
Nie bądź obojętny na los bezdomnych – apelują krakowskie służby miejskie. W związku z falą mrozów i śniegu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przypomina, że pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego 986 można zgłaszać informacje o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne.
Pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego 986 dyżurni czekają na informacje o miejscach, w których bezdomni znajdują schronienie. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne, informują o formach pomocy oraz zachęcają do skorzystania ze schronienia w placówkach. W sytuacji niecierpiącej zwłoki zapewnia się takim osobom miejsca noclegowe, a w uzasadnionych sytuacjach wzywa pogotowie ratunkowe.
Mieszkańcy Krakowa mogą również informować o miejscach pobytu osób bezdomnych i konieczności udzielenia im pomocy w Dziale Pomocy Bezdomnym przy ul. Rakowickiej 21/4. Kontakt telefoniczny ze streetworkerami pod numerami telefonów: 607 806 813, 607 522 912 lub 603 035 732. Wystarczy wysłać SMS lub sygnał, a streetworkerzy oddzwonią.
Osoby bezdomne na terenie Krakowa mogą także skorzystać z pomocy w formie schronienia w następujących miejscach, prowadzonych przez krakowski MOPS i Caritas Archidiecezji Krakowskiej: miejsca interwencyjnego schronienia dla kobiet na os. Krakowiaków 46 w Nowej Hucie, ogrzewalnia przy Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień dla kobiet i mężczyzn, ul. Rozrywka 1, schronisko dla bezdomnych kobiet, ul. Sołtysowska 13 c, noclegownia i schronisko dla bezdomnych mężczyzn, ul. Makuszyńskiego 19a, przytulisko dla bezdomnych mężczyzn, w tym osób niepełnosprawnych oraz osób w okresie rekonwalescencji, ul. Skawińska 4 i 6, Chrześcijański Ośrodek Pomocy Bezdomnym „Dom Łazarza” dla kobiet i mężczyzn, ul. Nowogródzka 8 oraz Przytulisko Św. Brata Alberta dla bezdomnych kobiet, ul. Malborska 64b.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.