Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: abp Jędraszewski wsparł akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”

11.08.2017 , md, Kraków, 11-08-2017 Ⓒ ℗

Abp Marek Jędraszewski włączył się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Metropolita krakowski przygotował wyprawkę szkolną dla dwojga dzieci.

„Bardzo się cieszę, że także tego roku Caritas ogólnopolska oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej podejmują swoją wspaniałą inicjatywę „Tornister pełen uśmiechów”. W tym tornistrze musi się pomieścić wiele rzeczy. Nie tylko te przedmioty, które tradycyjnie powinny się znaleźć w tornistrach, ale także nasze dobre uczucia, życzenia i emocje” – powiedział abp Jędraszewski.

Metropolita krakowski zauważył, że tornister wiąże się z pewnym ciężarem, ale winien być również pełen uśmiechów, dobrych skojarzeń, które sprawiają, że „nauka w szkole nie musi być tylko wielkim ciężarem, ale obok koniecznych obowiązków, również radością i przyjemnością”. Arcybiskup życzył, aby nowy rok szkolny był dla uczniów czasem pełnym uśmiechów, które „łączą, dają radość i poczucie, że jesteśmy razem”.

Caritas prowadzi akcję „Tornister pełen uśmiechów” już po raz  dziewiąty. Dzięki temu co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. W tym roku ze wsparcia skorzysta około 50 tys. uczniów.

W akcję zaangażowali się znani Polacy, m.in. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, dziennikarze Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz oraz lekkoatleta Piotr Małachowski, a inicjatywę pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.

W ramach akcji darczyńcy – za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas – przygotowują wyprawki szkolne do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Akcja odbywa się również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców.

Ogólnopolski finał akcji w tym roku odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w Zamościu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.