Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: bp Pindel udzielił kapucynom święceń kapłańskich i diakonatu

20 maja 2018 | 08:09 | rk | Kraków Ⓒ Ⓟ

Pięciu neoprezbiterów otrzymała do posługi 19 maja prowincja krakowska kapucynów. Sakramentu święceń dokonał bp Roman Pindel w klasztorze ojców kapucynów w Krakowie. W koncelebrze z biskupem w liturgii uczestniczyli kapłani diecezjalni z rodzinnych parafii braci oraz wielu kapucynów przybyłych na te uroczystości z Polski, Ukrainy, a nawet z Brazylii. Biskup udzielił także święceń diakonatu trzem braciom V roku Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Święcenia prezbiteratu przyjęli bracia: Daniel Kowalewski, Wojciech Sokołowski, Ryszard Dorda, Wojciech Pawłowski i Mateusz Skoczylas.

W Zakonie Braci Mniejszych na tzw. początkową formację zakonną składają się trzy kolejno po sobie następujące etapy: postulat, nowicjat i okres profesji czasowej. Bracia przygotowujący się do święceń prezbiteratu odbywają okres profesji czasowej w seminarium.

W Krakowie są siedziby czterech prowincji franciszkańskich: Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OFMConv), Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap), Zakonu Braci Mniejszych (OFM ) – bernardynów i Zakonu Braci Mniejszych (OFM ) – reformatów. W sumie osiem klasztorów. Trzy z nich prowadzą parafie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.