Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: charytatywne warsztaty tańca

09.11.2018 , md, Kraków Ⓒ ℗

Ciepłe śpiwory dla bezdomnych zakupią organizatorzy charytatywnych warsztatów tańca, które za tydzień rozpoczynają się w Krakowie. Ich uczestnicy nauczą się disco i west coast swingu, a osoby bez dachu nad głową zyskają dodatkową ochronę przed zbliżającą się zimą.

Warsztaty charytatywne tańca disco i west coast swingu adresowane są zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych adeptów sztuki tanecznej. W Studio Tańca Skalski Dance School dzięki charytatywnemu disco osoby w kryzysie bezdomności otrzymają ciepłe śpiwory.

„Bezpośrednim celem jest nauczyć czegoś nowego w tańcu. Ale równie ważne dla nas jest to, że za cały dochód z wydarzenia chcemy kupić śpiwory dla osób bezdomnych i przekazać je fundacji Zupa na Plantach” – mówi Kasia Skalska, zachęcając do udziału w nietypowym projekcie. Założyła, że uda się zdobyć w ten sposób 20 śpiworów, ale zainteresowanie jest tak duże, że z pewnością będzie ich więcej. – Zbliża się zima, czyli bardzo trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności, więc jeśli mamy możliwość pomóc, to robimy to bez wahania i zapraszamy was do włączenia się w tę taneczną akcję – dodaje.

Taneczne pomaganie odbędzie się w przyszły weekend. Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach zaawansowania dla tańca disco i w jednej grupie otwartej dla west coast swingu.

Zupa na Plantach powstała z inicjatywy krakowskich dziennikarzy Piotra Żyłki i Błażeja Strzelczyka. Wolontariusze i osoby bezdomne spotykają się na krakowskich Plantach, aby zjeść razem przygotowaną wcześniej zupę. Jak przekonują pomysłodawcy projektu, nie chodzi tylko o jałmużnę, ale o stworzenie przestrzeni wspólnoty z osobami bez dachu nad głową.

Posiłki przygotowywane są w Żywej Pracowni, która znajduje się w jednej z kamienic na Podgórzu. Tam także znajduje się tzw. magazyn ciepła, czyli miejsce zbiórki i segregacji ubrań ofiarowanych przez darczyńców. Akcja rozszerzyła się na inne miasta w Polsce.

Członkowie „Zupy” organizują również projekty pomocy dla Ukrainy, akcje towarzyszące Światowemu Dniu Ubogich, mobilną bibliotekę, a także przedświąteczne zbiórki darów i poświąteczne zbiórki niepotrzebnej żywności.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.