Kraków: doktorat honoris causa UPJPII dla ks. prof. Wendelina Knocha
31 października 2012 | 20:46 | led Ⓒ Ⓟ
Ks. prof. Wendelin Knoch, emerytowany profesor teologii Uniwersytetu Ruhry w Bochum, otrzyma tytuł doktora honoris causa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Uroczystość odbędzie się 7 listopada w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Decyzja Senata Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zapadła na posiedzeniu zwyczajnym 21 maja br.
Ks. prof. Knoch otrzyma ten tytuł "w szczególności za promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich w Niemczech w latach po Soborze Watykańskim II, wybitne osiągnięcia naukowe na polu teologii dogmatycznej, zwłaszcza w zakresie sakramentologii, jak również teologii fundamentalnej, szczególnie w zakresie eklezjologii, odzwierciedlające się w przekładach na język włoski, francuski i polski” – podkreśla Monika Wiertek, rzeczniczka UPJP2. „A także za życzliwość i aktywne wspieranie Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w czasach nieuznawania uczelni przez władze PRL oraz za całościowe i wieloletnie zaangażowanie w organizowanie współpracy pomiędzy naszymi uczelniami oraz w wymianę pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów” – dodaje.
Ks. prof. dr hab. Wendelin Knoch urodził się 20 sierpnia 1943 w Bonn. W 1977 r. był wicerektorem niemieckiego Collegio Teutonico w Watykanie, później pełnił funkcję asystenta w Uniwersytecie Reńskim Fryderyka Wilhelma w Bonn. Był m.in. wykładowcą teologii fundamentalnej na Wydziale Teologicznym w Paderborn, a w latach 1991−2008 profesorem w Katedrze Dogmatyki i Historii Dogmatów na Wydziale Teologii Katolickiej Uniwersytetu Ruhry w Bochum. Od 1993 ks. prof. Knoch pełnił funkcję przeora komturii Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Jerozolimskiego w Essen.
Uroczystość nadania doktoratu honoris causa rozpocznie się 7 listopada o godz. 16.30.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.