Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: jubileuszowe rekolekcje wielkopostne dla mam

13.02.2018 , luk, Kraków, 13-02-2018 Ⓒ ℗

Już po raz dziesiąty w Krakowie organizowane są rekolekcje wielkopostne adresowane do mam z małymi dziećmi. W wydarzeniu przygotowanym przez grupę Macierzanka będzie można wziąć udział w kościele św. Józefa przy Rynku Podgórskim w dniach 8-10 marca.

Wydarzenie, któremu patronują słowa z Księgi Jeremiasza „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci…” mają odpowiedzieć na pytanie po co i jak się modlić. „Będziemy podczas nich zastanawiać się jak wygląda modlitwa kobiety w każdym etapie jej życia – gdy zostaje żoną, a potem matką. I jak w natłoku codziennych obowiązków znaleźć na nią czas” – opisuje członkini grupy, Sylwia Łysik.

Rekolekcje powstały, aby stworzyć możliwie najlepsze miejsce dla mam, które będą chciały wysłuchać nauk rekolekcyjnych i przybyć na nie ze swoimi pociechami.

„Często późnowieczorne godziny rekolekcji czy trudności w zorganizowaniu opieki nad dziećmi podczas ich trwania, sprawiają mamom problem w uczestniczeniu w naukach rekolekcyjnych w Wielkim Poście. Staramy się wyjść temu naprzeciw. U nas mamy mogą bez obaw zabrać ze sobą swoje pociechy i nie martwić się tym, że ich płacz albo głośne zachowanie przeszkodzi innym w modlitwie” – tłumaczy Łysik.

Rekolekcje, które poprowadzi ks. Bogusław Kastelik, odbędą się w dniach 8-10 marca. W czwartek i w piątek w godz. 9:00-10:00 przewidziano możliwość spowiedzi, podczas której organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Następnie o godz. 10:15 odprawiona zostanie Msza św. W ostatni dzień, sobotę, nauki rozpoczną się Mszą św. o godz. 10:15, po której około 11:45 odbędzie się dzielenie przy herbacie zatytułowane „Mamy Czas”.

Wielkopostne rekolekcje dedykowane mamom organizuje grupa Macierzanka, skupiającą od 2008 roku mamy, przeważnie z małymi dziećmi. Głównym celem działania wspólnoty jest wzajemne wsparcie i rozwój mam poprzez rozmowy, wymianę doświadczeń, rozważania oraz modlitwę. Spotkania odbywają się co czwartek w godzinach 10:00-12:00 w parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu.

Więcej informacji o rekolekcjach oraz wspólnocie można znaleźć na stronie www.macierzanka.org.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.