Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: kardynałowie Macharski i Dziwisz poświęcili pokarmy na Rynku Głównym

23 kwietnia 2011 | 13:53 | led Ⓒ Ⓟ

Kardynałowie Franciszek Macharski i Stanisław Dziwisz poświęcili w Wielką Sobotę pokarmy przyniesione na Rynek Główny przez krakowian. „Proszę o dar dla Jana Pawła II, czekamy na jego beatyfikację, proszę, aby tym darem było pojednanie pomiędzy wszystkimi Polakami” – mówił metropolita krakowski podczas uroczystości, która tradycyjnie odbyła się przed Bazyliką Mariacką.

Kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości na Rynku poprosił o dar dla Jana Pawła II. „Czekamy na Jego beatyfikację, proszę, aby tym darem było pojednanie pomiędzy wszystkimi Polakami. „Niech wszyscy biorą wzór z dzisiejszego spotkania, podczas którego uczciwie popatrzymy na siebie nawzajem” – apelował metropolita krakowski.

Hierarcha zauważył, że pojednanie to także owoc Wielkiego Postu. „Niech to pojednanie z Krakowa wypłynie na całą Polskę” – apelował. Kardynał Dziwisz życzył licznie zgromadzonym przed Bazyliką Mariacką krakowianom i gościom dobrych, radosnych, ciepłych, pełnych słońca „jak ten dzisiejszy dzień” świąt, a także życzliwości i zdrowia.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski składając życzenia nawiązał do wystawy o Janie Pawle II, która jest przygotowywana na Rynku. „Te święta będziemy przeżywać w duchu beatyfikacji Jana Pawła II” – mówił. Krakowianom i wszystkim gościom życzył zdrowych, pogodnych świąt w gronie rodzinnym. „Abyśmy przemyśleli to co wydarzyło się 2 tys. lat temu i abyśmy z tą wiarą i nadzieją wkroczyli w nowe miesiące” – powiedział prezydent.

Świąteczne potrawy ze stołu, który stanął pod świątynią, trafią do podopiecznych braci albertynów. Gospodarze uroczystości rozdali obecnym na krakowskim Rynku tradycyjne pieczywo, nazywane kukiełkami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.