Kraków: kolejne spotkanie z dziełem Becketta w dominikańskiej „Szkole Czytania”
22 kwietnia 2013 | 14:09 | led Ⓒ Ⓟ
Kolejne spotkanie z dziełem irlandzkiego noblisty, Samuela Becketta odbędzie się 23 kwietnia w Krakowie. Tym razem uczestnicy dominikańskiej „Szkoły Czytania” pochylą się nad tekstem pt. „Wtedy gdy”. Spotkanie literackie poprowadzi znawca i tłumacz dzieł Becketta oraz wybitny reżyser jego sztuk – Antoni Libera. Podczas seminarium będzie można kupić najnowszą, niedostępną jeszcze w księgarniach książkę Antoniego Libery zatytułowaną "Niech się panu darzy".
W ramach seminarium zaplanowano pięć spotkań, podczas których uczestnicy dyskutują nad tekstami jednego z największych pisarzy i dramaturgów XX w., Samuela Becketta, w których bohaterowie zadają pytania o sens życia i miejsce człowieka na ziemi.
Na każdym spotkaniu omawiany był inny tekst pisarza, m. in. „Ostatnia taśma” i „Czekając na Godota”. Jutrzejsze spotkanie ma charakter otwarty.
23 kwietnia odbędzie się ostatnie z pięciu spotkań. Seminarium prowadzi Antoni Libera, tłumacz Becketta i reżyser jego sztuk. Spotkanie odbędzie się w „Czułym Barbarzyńcy“ w Krakowie, przy ul. Powiśle 11.
O. Janusz Pyda OP, pomysłodawca Szkoły Czytania, podkreślił, że twórczość Becketta jest nadal aktualna i niewątpliwie stanowi ona swoistego rodzaju portret współczesności i współczesnego człowieka. „Cała trudność polega jedynie na tym, iż portret ów jest arcy-prawdziwy, namalowany bez żadnych "upiększeń". Beckett jest w swych tekstach i sztukach brutalnie szczery” – wyjaśnia.
„Szkoła Czytania” to projekt edukacyjny i społecznościowy. Jest to pomysł ojców dominikanów na poprawienie złych wyników czytelnictwa w Polsce. Wydawcą portalu jest Fundacja „Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii”, która powstała jako odpowiedź na wyraźną potrzebę edukacji w zakresie podstaw filozoficznych i teologicznych niezbędnych do zrozumienia wiary i miejsca Kościoła w świecie współczesnym.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.