Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: konkurs pogłębiający relacje z dziadkami

19.03.2017 , luk, Kraków, 19-03-2017 Ⓒ ℗

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II prowadzi konkurs zatytułowany „Moja mała Ojczyzna – przeprowadź wywiad z dziadkiem”. Prace można nadsyłać do 31 marca.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest przeprowadzenie wywiadu z dziadkiem lub babcią na temat miejscowości, w której się wychowali.

Celem głównym konkursu jest pogłębianie relacji rodzinnych oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. „Odnosimy się tym samym do zachęty papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie poprosił młodych, by nawiązywali żywe relacje z własnymi dziadkami. Bo niewątpliwie starsze pokolenia mogą być dla młodzieży skarbnicą prawdziwych, życiowych mądrości” – tłumaczy Magdalena Siemion z Instytutu.

W przygotowanym wywiadzie powinny się znaleźć odpowiedzi na pytania: jak dziadkowie wspominają czasy szkolne, jak ówczesna młodzież spędzała czas i jak żyło się bez telefonu komórkowego i Internetu. Wywiad można dostarczyć w formie pisemnej (maksymalnie 2 strony A4) lub w postaci 10-minutowego filmu, wraz ze specjalną kartą zgłoszenia.

Szczegółowe informacje o konkursie można odnaleźć na stronie internetowej www.idmjp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.