Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Waldemar Cisło kolejnym gościem w „Polach Dialogu”

19 lutego 2018 | 17:34 | Kraków / eko / mz | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pkwp.org

Dyrektora Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemar Cisło będzie bohaterem najbliższego spotkania z serii „Gość na Polach”, organizowanego przez PKWP i krakowską redakcję „Gościa Niedzielnego”. Wieczór z jego udziałem odbędzie się w najbliższą środę.

Dyskusja, którą poprowadzi krakowska dziennikarka Monika Łącka, będzie dotyczyć sytuacji Kościoła i prześladowanych chrześcijan.

– Spotkanie kierujemy do szczególnie to tych, którzy chcą pomóc prześladowanym za wiarę, ale jeszcze nie wiedzą jak – mówi Konrad Ciempka z krakowskiego biura PKWP. Według niego, liczne spotkania i prelekcje do młodzieży i osób dorosłych pokazują, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z sytuacji chrześcijan w takich krajach jak m.in.: Irak, Syria czy Pakistan.

– Osobom, które do nas przychodzą, przekazujemy świadectwa wiary tych ludzi, którzy w swoją codzienność mają wpisane, ze mogą stracić życie za wyznawanie swojej wiary. Chcemy być głosem prześladowanych – podkreśla.

Czytaj także: Palestyńczycy chcą konferencji w sprawie Jerozolimy

Ksiądz Waldemar Cisło jest dyrektorem w Papieskim Stowarzyszeniu PKWP od 2005 roku. Interesuje się dialogiem międzyreligijnym, a zwłaszcza relacjami chrześcijaństwo – islam. Dialogowi międzyreligijnemu poświęcona była jego habilitacja.

W „Polach Dialogu” organizowane są cyklicznie środowe projekcje filmów dokumentalnych, które poruszają zagadnienie prześladowań w konkretnym kraju, spotkania o tematyce społeczno-politycznej oraz Msze Święte w intencji prześladowanych za wiarę.

Projekcjom często towarzyszą dyskusje ze specjalistami z danej dziedziny, które mają pogłębić znajomość aktualnej sytuacji chrześcijan i zrozumieć historyczne podłoża aktualnego stanu. Osoby indywidualne i grupy mogą zwiedzać wystawy tematyczne oraz skorzystać z prelekcji.

Wersja do druku

Przeczytaj także

20 lutego 2018 07:27

Nie jesteście OK!

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.