Drukuj Powrót do artykułu

Kraków-Łagiewniki: w Godzinie Miłosierdzia modlono się za uchodźców

14 stycznia 2018 | 16:05 | md | Kraków-Łagiewniki Ⓒ Ⓟ

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia m.in. w intencji uchodźców i migrantów. W Godzinie Miłosierdzia w łagiewnickiej bazylice została odprawiona Msza św. wg specjalnego formularza za uchodźców i wygnańców.

Podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia wierni modlili się w łagiewnickiej bazylice za uchodźców, zmuszonych do ucieczki z własnego kraju, a także wszystkich cierpiących niesprawiedliwość i prześladowanych, także z powodu wyznawanej wiary. Modlitwą w Godzinie Miłosierdzia otoczono również Polaków rozsianych po różnych częściach świata, „by będąc daleko od swojej ojczyzny, tym bardziej cenili sobie skarb wiary i żyli na co dzień według Bożych przykazań”.

Po nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia została odprawiona Msza św. wg formularza za uchodźców i wygnańców. Przewodniczył jej rektor sanktuarium ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, który na wstępie powiedział, że przypadający dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy to szczególna okazja, by wraz z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem otoczyć modlitwą wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i nieszczęść byli zmuszeni do ucieczki z własnego kraju, a także Polaków na obczyźnie.

„Ogarniamy braterską miłością tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – mówił duchowny.

Czciciele Bożego Miłosierdzia w łagiewnickiej bazylice modlili się podczas tej Mszy św. również za papieża Franciszka, który jutro rozpoczyna podróż do Chile i Peru. „Prośmy dla niego o szczególne światło oraz moc Ducha Świętego, aby ziarno Dobrej Nowiny stawało się zasiewem sprawiedliwego pokoju dla całego świata” – zachęcał ks. Ślusarczyk.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku odbywa się już po raz 104. Eucharystie według specjalnego formularza celebrowane są dzisiaj w całej Polsce.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.