Drukuj Powrót do artykułu

Misyjna Droga Krzyżowa za Prześladowanych

21.02.2018 , Kraków / eko / mz, Kraków, 2 marca 2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. www.facebook.com / SWMMlodziSwiatu

14 stacji opowiadających o 14 krajach, gdzie chrześcijanie cierpią za wiarę, złoży się na Misyjną Drogę Krzyżową Prześladowanych, która odbędzie się w piątek 2 marca w Krakowie. Organizuje ją Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu.

– Temat prześladowania chrześcijan jest dziś bardzo aktualny i nam bliski. Zależy nam na tym, by szczególnie w czasie Wielkiego Postu przybliżać tragiczne historie prześladowanych za wiarę – mówi Sylwester Gaik z SWM – Młodzi Światu. – Przejdziemy śladami tysięcy ludzi, którzy oddali życie za Jezusa Chrystusa – dodaje.

Droga Krzyżowa odbędzie się na terenie Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej w Krakowie. Nabożeństwo, poza wymiarem modlitewnym, będzie miało także wymiar edukacyjny. Organizatorzy w rozważaniach uwzględnili przejście przez 5 kontynentów. Wśród omawianych krajów znajdą się m.in. Nigeria, Kanada, Francja czy Korea Północna.

Czytaj także: Muzyczna Droga Krzyżowa

– Jesteśmy świadkami prześladowań chrześcijan na całym świecie: brutalnych mordów, burzonych domów, palonych kościołów. Ludzie są wyrzucani na margines życia społecznego, zabijani tylko z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Największym wsparciem, jakiego jesteśmy w stanie udzielić, jest nasza nieustanna modlitwa w ich intencji – mówi Katarzyna Król z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Modlącym się będzie towarzyszyć ikona Nieśmiertelni, którą pobłogosławił bp Georges Abou Khazen z Aleppo.
Drogę Krzyżową współorganizują: Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Towarzystwo Ducha Świętego, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Schola Męska przy Bazylice Franciszkańskiej, Wspólnota „Chrystus w Starym Mieście”, Wspólnota Salezjańska „Ziemia Boga” oraz wolontariusze z „Góry Dobra”.

Nabożeństwo jest kolejną akcją modlitewną organizowaną przez Salezjański Wolontariat Misyjny w intencji prześladowanych za wiarę chrześcijan. Pierwszym wydarzeniem z tego cyklu była płyta i koncerty „Nieśmiertelni”. Powstały we współpracy z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, który z przedstawicielami SWM dotarł do syryjskiego miasta Aleppo, by przedstawić sytuację zniszczonego miasta.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 lutego 2018 10:40

Audiencje środowe: najwyższa średnia uczestników w 2013 roku

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.