Drukuj Powrót do artykułu

Kraków modli się o pokój na Ukrainie

05 grudnia 2018 | 11:08 | md / pz | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Michael Heuss / Unsplash

W greckokatolickiej cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie odbędzie się w czwartek modlitewne czuwanie w intencji pokoju na Ukrainie. „Trzeba wciąż budzić naszą solidarność, a modlitwa może wiele zmienić” – uważają organizatorzy wydarzenia.

Inicjatywa zrodziła się z potrzeby okazania wsparcia i solidarności z ofiarami długotrwałego konfliktu. „Gdy zawodzą ludzkie środki, ratunkiem jest modlitwa” – uważa Agnieszka Skibińska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Jak przyznaje, docierają do niej informacje od znajomych, którzy boją się, że nie wrócą do domu, żyją w lęku o rodzinę i o przyszłość swojego kraju – mówi organizująca spotkanie Agnieszka Skibińska. „Nasza modlitwa jest prośbą o poprawę ich sytuacji, o to, by w końcu coś się odmieniło, ale jest też okazaniem wsparcia przyjaciołom z Ukrainy” – dodaje.

Konflikt na Ukrainie trwa już tak długo, że wielu Polaków się do niego przyzwyczaiło. Nie myślimy na co dzień o tym, co dzieje się po drugiej stronie granicy. „Dlatego trzeba wciąż budzić naszą solidarność. Modlitwa może wiele zmienić. To jest czas, który jednoczy i przynosi uwolnienie” – uważa Skibińska.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy, którym nie jest obojętny los ofiar wojen, zwłaszcza na Ukrainie, i każdy, kto doświadcza lęku o ojczyznę.

Modlitwa odbędzie się w czwartek 6 grudnia o godzinie 20 w cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego na ul. Wiślnej w Krakowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.