Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: odbyła się Rockowa Droga Krzyżowa

17.02.2018 , luk, Kraków, 17-02-2018 Ⓒ ℗

W piątek wieczorem w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie wierni mogli wziąć udział w niezwykłej Drodze Krzyżowej. Tradycyjne rozważania zastąpił w niej utwór rockowy przygotowany przez zespół „Daj Spokój”.

Jak podkreślają twórcy Rockowej Drogi Krzyżowej, taka estetyka muzyczna niezwykle współgra z cierpieniami Jezusa na Golgocie. – Ta forma jest doskonałym narzędziem skłaniającym do głębszych przemyśleń nad tym, co rzeczywiście Chrystus przeszedł, aby zbawić każdego z nas – powiedział ks. Grzegorz Szczygieł MS, wokalista i gitarzysta grupy.

Zarówno dźwięki, jak i słowa krótkich, ale treściwych śpiewanych rozważań, sprawiły, że na twarzach osób zebranych w świątyni pojawił się wyraz zadumy. Wyjątkowo wymownie zabrzmiała również gitara basowa, która naśladowała bicie serca, a po śmierci Jezusa zamilkła.

– Nie jestem obecnie bardzo blisko Kościoła, ciągle się waham. Ale lubię rock i nie da się ukryć, że przyszedłem zobaczyć czy ten rodzaj nabożeństwa do mnie przemówi i rzeczywiście tak się stało – przyznał Bartek z Krakowa.

Rockowa Droga Krzyżowa nie będzie dostępna tylko dla krakowian. Zaprezentowana zostanie także w Mińsku Mazowieckim (3 marca), Łasku (9 marca) oraz Łukawcu (16 marca). Tej wyjątkowej formie nabożeństwa pasyjnego będzie towarzyszyła kwesta – pozyskane środki grupa przekaże na akcję “Kanapka za złotówkę”, która wspomaga dożywianie osób potrzebujących i bezdomnych w Krzywym Rogu na Ukrainie.

W skład zespołu „Daj Spokój” wchodzą: ks. Grzegorz Szczygieł MS, Piotr Dziewulski, Mateusz Szczurek i Łukasz Migacz. W repertuarze grupy, poza Rockową Drogą Krzyżową, są zarówno popularne modlitwy w nowoczesnych aranżacjach, jak i własne piosenki, inspirowane treściami katechizmowymi czy aktualnymi wydarzeniami na świecie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.