Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: świąteczne paczki trafią do wszystkich zakładów karnych

12 grudnia 2017 | 18:12 | led | Kraków Ⓒ Ⓟ

Do wszystkich krakowskich zakładów karnych trafią świąteczne paczki przygotowane przez ojców trynitarzy. Zdaniem organizatorów akcji ”Paczka dla więźnia” dzięki niej ci, którzy na czas świąt Bożego Narodzenia muszą pozostać w więzieniu, mogą doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących.

Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy w Krakowie zachęca do włączenia się w akcję zorganizowania symbolicznego świątecznego upominku dla więźniów z trzech krakowskich zakładów karnych: w Nowej Hucie, Podgórzu oraz przy ul. Montelupich. Jedna paczka przypadnie na jedną kilkuosobową celę.

– Co roku mamy bardzo pozytywny odzew od więźniów, którzy otrzymują paczki, są wzruszeni. Traktują to jako gest solidarności. Mamy świadomość, że więźniowie ponoszą sprawiedliwie kary, kara pozbawienia wolności ma wymiar pokutny, ale nie może w niej zabraknąć elementu wsparcia i nadziei na to, że życie każdego człowieka, nawet w tak trudnej sytuacji, może się zmienić – powiedział KAI o. Maciej Kowalski OSST.

– Święta szczególnie w Polsce mają niezwykle rodzinny i wyjątkowy charakter, nie chcemy, aby więźniowie czuli się w tym czasie samotni, oni okres świąt bardzo przeżywają – dodaje. O. Kowalski zwrócił też uwagę na to, że osoby, które na czas świąt Bożego Narodzenia muszą pozostać w więzieniu, mają możliwość doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących.

W ubiegłym roku udało się przygotować 320 paczek, które trafiły do wszystkich cel mieszkalnych.

W akcję może włączyć się każdy. Aby wziąć w niej udział, należy wpłacić dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na zakup potrzebnych produktów. Ofiary można wpłacać na konto:

24 1240 1444 1111 0010 5914 3528
Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy
ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków, tytułem: paczki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.