Kraków: Teatr WSPÓLNY zaczyna od konfliktu!
27 kwietnia 2010 | 12:03 | SWM Młodzi Światu / kw Ⓒ Ⓟ
W gęstniejącej, w miarę zbliżania się do premiery, atmosferze konfliktu, już 1 maja 2010r. na scenie salezjańskiej przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie zainauguruje swoją działalność Teatr WSPÓLNY. Obecnie w Krakowie, Kielcach, Rabce i Tarnowie trwają ostatnie próby.
Konflikt ma tu miejsce właściwie od samego początku. Na dodatek miejsce nie byle jakie, bo znajduje się w samym centrum wydarzeń. Młodzież tworząca od października 2009 roku grupę Teatru WSPÓLNY o konflikcie rozmawia, konflikt próbuje zrozumieć i uczynić z niego sztukę.
„Współczesna młodzież ma dość duże problemy z tożsamością, słabiej angażuje się obywatelsko, rzadziej buduje konstruktywne relacje z resztą społeczeństwa. Częściej spotyka się z agresją, częściej też agresją odpowiada. – mówi Paweł Grzesik, szef Teatru WSPÓLNY i opiekun projektu Sztuka Konfliktu, w ramach którego od 8 miesięcy współpracują grupy teatralne z Krakowa, Kielc, Rabki i tarnowski teatr Nie Teraz. – Poprzez działania teatralne, utożsamienie z postacią, analizę jądra sporu chcemy przerzucić wszelkie przykłady konfliktów społeczno–kulturowych w obręb dyskusji o wartościach, debaty demokratycznej zakładającej poszanowanie dla odmienności, negocjację, kompromis i w ten sposób uczyć młodych ludzi stawania wobec codziennych trudnych sytuacji.”
W sobotę 1 maja Teatr WSPÓLNY uroczyście zainauguruje swoją działalność, zapraszając wszystkich krakowian na bezpłatne spektakle, grane od 9.00 do 18.00 na salezjańskiej scenie przy ul. Tynieckiej 39. Dzień zakończy premierowy pokaz teledysków do przedwojennych piosenek w aranżacji młodzieży krakowskich szkół średnich!
Program wydarzenia można znaleźć na stronie www.swm.pl. Patronem Teatru jest Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.