Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: trwa Ekumeniczny Maraton Biblijny

21 października 2018 | 20:01 | md | Kraków Ⓒ Ⓟ

W niedzielę do północy i w poniedziałek przez cały dzień krakowianie różnych wyznań czytają Pismo Święte. Gospodarzami tegorocznego Ekumenicznego Maratonu Biblijnego są luteranie.

Sztafeta ze Słowem Bożym odbywa się pod hasłem: “Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia” (Ap 21,6). “Zawsze żyjemy w czasach apokaliptycznych, ale nawet gdyby jutro miał być koniec świata, to dziś jeszcze potrzebujemy pić i jeść. Potrzebujemy Bożego słowa po to, żeby czekać w pełni sił na powtórne przyjście Chrystusa” – tłumaczy znaczenie tych słów ks. Roman Pracki, proboszcz krakowskiej parafii ewangelicko-augsburskiej, która w tym roku jest gospodarzem wspólnego czytania Pisma Świętego.

Do luterańskiego kościoła św. Marcina zaproszeni są wszyscy, którzy chcą czytać i słuchać Słowa Bożego. „Aby doświadczyć cudu wiary, potrzebujemy kogoś, kto będzie nam Ewangelię opowiadał. Chcemy, aby każdy, kto przekroczy próg naszej świątyni, mógł się spotkać z żywym słowem i świadectwem konkretnych osób” – zachęca pastor.

Celem Ekumenicznego Maratonu Biblijnego jest dawanie wspólnego świadectwa. Inicjatywa zrodziła się w krakowskim środowisku ekumenicznym dziesięć lat temu. Wokół Biblii gromadzą się chrześcijanie różnych wyznań.

Ekumeniczny Maraton Biblijny potrwa w niedzielę do północy. Wspólne czytanie zostanie podjęte w poniedziałek o 7.00 rano i zakończy się o 21.00. Czas jednego czytania wynosi 10 minut.

Spotkanie przygotowało Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, krakowski oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.