Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: trwa plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2016”

28.02.2017 , luk, Kraków, 28-02-2017 Ⓒ ℗

Już po raz trzynasty Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza organizuje plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku”, aby uhonorować tych, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Kandydatów można zgłaszać do 10 marca.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. W pierwszej z nich, zatytułowanej „Pracownik służby zdrowia”, można zgłaszać osoby, dla których pomoc cierpiącym nie jest tylko pracą zarobkową czy wykonywaniem obowiązków, ale prawdziwym powołaniem. Druga kategoria „Osoba nie należąca do żadnej organizacji charytatywnej” obejmuje ludzi, którzy bezinteresownie i z dobroci serca służą na co dzień bliźniemu.

“Szukamy osób, które widzą, realizują i wdrażają w życie tą nową wyobraźnię miłosierdzia, o której mówił św. Jan Paweł II. Ludzi, którzy rozglądają się wokół siebie, dostrzegają potrzebujących i reagują wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc” – powiedział KAI założyciel i opiekun stowarzyszenia o. Stanisław Wysocki OC.

Duchowny dodał, że w tegorocznej edycji plebiscytu widać wyraźnie echa zakończonego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie. “Obserwujemy zwiększone zaangażowanie zwłaszcza młodych. Jest także kandydat, na którego ludzie głosują z różnych miejsc Polski – tak bardzo są poruszeni spotkaniem z nim” – podkreślił.

Zgłoszenia kandydatów za rok 2016 przyjmowane są do 10 marca. Głosując należy podać imię i nazwisko oraz dane teleadresowe osoby, na którą oddaje się głos. Konieczne jest również krótkie uzasadnienie dlaczego kandydat zasługuje na wyróżnienie.

Zgłoszenia przyjmowane są listownie (ul. Porucznika Wąchały 5, 30-608 Kraków), e-mailowo (biuro@eliasz.org.pl), telefonicznie (12 263 61 56 lub 885 512 500), a także poprzez formularz na stronie stowarzyszenia (www.eliasz.org.pl).

Po zakończeniu głosowania Kapituła Konkursu wybierze laureatów do wyróżnienia. Gala wręczenia statuetek i wyróżnień odbędzie się 31 marca w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wolontariat św. Eliasza jest Organizacją Pożytku Publicznego powstałą przy klasztorze oo. Karmelitów „Na piasku”. Celem statutowym stowarzyszenia jest pomoc ludziom znajdującym się w potrzebie poprzez spotkania, rozmowy, dyskusje, kursy formacyjne oraz szerzenie idei wolontariatu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.