UPJPII pierwszym uniwersytetem katolickim z uprawnieniami do doktoratów z nauk o mediach
27 lutego 2018 | 07:36 | Kraków / md / mz Ⓒ Ⓟ
Jako pierwszy uniwersytet katolicki i piąta uczelnia w Polsce Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach. Przed Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej otwiera to nowe perspektywy rozwoju.
Uniwersytet Papieski dołączył do grona takich uczelni, jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.
Wniosek o przyznanie uprawnień został przygotowany w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII staraniem ks. prof. Michała Drożdża oraz współpracującego z nim zespołu: dr Katarzyny Drąg i dr Klaudii Cymanow-Sosin.
Ogromna praca, związana z merytorycznym przygotowaniem wniosku, na podstawie którego Uniwersytet Papieski jeszcze silniej włączy się w rozwój obszaru mediów i komunikowania oraz jego autorytet w gronie najważniejszych przedstawicieli tej dyscypliny naukowej, zostały uwieńczone pozytywną decyzją.
Czytaj także: Abp Ryś: potrzebujemy dialogu z Izraelem!
Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów wydała tę ważną dla przyszłości Uniwersytetu decyzję, doceniając tym samym potencjał badawczy, postępujący rozwój kadry naukowej, modernizację infrastruktury uczelni oraz zaangażowanie IDIKS UPJPII, który w ostatniej dekadzie wykształcił ponad tysiąc adeptów dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Dla wielu absolwentów decyzja Centralnej Komisji jest szansą dalszego rozwoju naukowego na kolejnym poziomie kształcenia.
Otrzymanie tych uprawnień spowodowało tym samym włączenie uniwersytetu do grona tych uczelni, które decydują o kształcie dynamicznie rozwijającej się dyscypliny, jaką są nauki o mediach.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.