Drukuj Powrót do artykułu

Wolontariat dla Kresów

19.05.2017 , Kraków / kana / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. FB / Fundacja Brat Słońce

Do 21 maja br. mogą zgłosić się chętni wolontariusze do projektu franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce „Wolontariat dla Kresów”. Wolontariat potrwa od 2 do 15 lipca br. i będzie polegał na uprzątnięciu zniszczonych cmentarzy polskich oraz pomocy w przygotowaniu Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach na Ukrainie.

– Akcja polega na odnowieniu starych, zapomnianych polskich cmentarzy. Wolontariusze będą odpowiedzialni m.in. za przygotowanie mapy tych cmentarzy i zrobienie ewidencji osób, które są tam pochowane. Po powrocie do Polski będziemy starać się odszukać rodziny pochowanych tam Polaków – powiedziała Katarzyna Bilska z Fundacji Brat Słońce.

Wśród obowiązków wolontariuszy – oprócz czyszczenia nagrobków, pozbycia się nadmiaru zieleni, chwastów i uprzątnięcia terenu – będzie także opracowanie dokumentacji fotograficznej i filmowej z wykonywanych prac oraz przygotowanie relacji w formie artykułu.

Czytaj także: Jeszcze w tym roku rekrutacja do wolontariatu na Syberii

– Warto dodać, że ważna jest także odzież robocza, której nie będzie żal wyrzucić, gdy się zabrudzi czy zniszczy. To normalne przy tego typu pracy – powiedziała Katarzyna Bilska. Jak podkreśla, osoby zainteresowane wyjazdem powinny posiadać ważny paszport oraz muszą być pełnoletnie.

Organizator wyjazdu zapewnia umowę wolontariacką, pokrywa koszty związane z wyjazdem na Ukrainę, wyżywienie oraz noclegi. Wolontariusze będą także objęci ubezpieczeniem.

Rekrutacja trwa do 21 maja, a do projektu mogą zgłaszać się osoby z całej Polski. Zgłoszenia można wysyłać na adres: sekretariat@bratslonce.pl.

Więcej informacji na temat „Wolontariatu dla Kresów” można znaleźć na stronie www.bratslonce.pl.

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 maja 2017 14:20

Kard. Grocholewski o Fatimie, Janie Pawle II i miłosierdziu

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.