Drukuj Powrót do artykułu

Kraków: zagrają w gry, by pomóc misjom

20 kwietnia 2018 | 09:51 | eko | Kraków Ⓒ Ⓟ

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zachęca, by zagrać z nimi w gry planszowe, a przy okazji wspomóc działania misyjne w Afryce i Azji Południowej. Akcja „Planszówki dla misyjnej placówki” odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia.

„Gry planszowe to idealny pomysł, by spędzić czas zarówno z bliskimi, jak i nieznanymi sobie osobami” przekonują organizatorzy wydarzenia „Planszówki dla misyjnej placówki”. Opłata za wstęp na wydarzenie (5 zł) zasili program Adopcja Miłości. – Udział w niedzielnym wydarzeniu umożliwi dzieciom z placówek w Kenii, Malawi i Bangladeszu korzystanie z codziennej edukacji i rozwoju – mówi Magda Kułaga, wolontariuszka SWM.

Jedną z placówek, które otrzymają wsparcie z wydarzenia jest Karinde Child Love w Kenii, gdzie od 1998 r. istnieje dom dla dzieci z okolicznych slumsów. Ponad 60 dziewczyn i chłopców w wieku 5 – 20 lat ma tam zapewniony posiłek, katechezę, możliwość pójścia do szkoły, kontakt z rówieśnikami.

Program „Adopcja Miłości” polega na finansowym i modlitewnym wsparciu dzieci i młodzieży z krajów, gdzie placówki wspiera Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu Osoba, która chce zostać „rodzicem adopcyjnym” sama wybiera kraj, z którego ma pochodzić podopieczny, czas wspierania i kwotę, którą regularnie na ten cel będzie przeznaczać. O samym programie „Adopcja Miłości” też będzie można dowiedzieć się podczas niedzielnych gier.

– Wśród graczy będą także wolontariusze misyjni, którzy przy wspólnej grze na pewno chętnie podzielą się świadectwem ze misji – dodaje Magda Kułaga z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Organizatorzy zapewniają, że wśród przygotowanych gier znajda się takie dla najmłodszych, ale i dla bardziej doświadczonych graczy. Można także przynieść własne gry i zaprosić do zabawy innych.

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu od 1997 roku pracuje na rzecz krajów najbardziej potrzebujących. Oprócz projektów pomocowych realizowanych na czterech kontynentach w 43 krajach wolontariusze prowadzą w Polsce rozbudowany program edukacji globalnej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.