Drukuj Powrót do artykułu

Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach

30 stycznia 2018 | 10:58 | marketing Ⓒ Ⓟ

Sample Arch. Wydawnictwa

Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach

Autor: Antonio Bongiorno

Tłumacz: Bożena Durbajło

„Krzyż nie jest celem samym w sobie: wznosi się wzwyż i wskazuje drogę”, pisała Edith Stein. Droga Krzyżowa to osobiste przeżycie Pasji, dzięki któremu i my kierujemy wzrok ku tej wysokości, którą wskazuje krzyż. W rozumieniu misterium paschalnego szczególnie pomocne mogą okazać się ikony, symboliczne znaki wprowadzające głębiej w tajemnicę, pogłębiające życie duchowe, tworzące podstawę do modlitwy i medytacji.

Modlitewne medytacje Antonia Bongiorno podczas Drogi Krzyżowej – złożone ze słów, obrazów, emocji i subtelnych duchowych znaków – mają ten walor wielowymiarowości, który istotnie pozwala rozpocząć wędrówkę per crucem ad lucem – ʽprzez krzyż do światłościʼ. To czyste i zarazem bogate impresje na temat obecności i współczucia, miłości i ofiary, bólu nowych narodzin i radości odkupienia.

Współczesne ikony autorstwa włoskiego ikonopisarza Antonio Bongiorno z kościoła Maris Stella di Conversano w Bari, krótkie rozważania, modlitwy i oczywiście fragmenty z Ewangelii tworzą książeczkę do nabożeństwa Drogi Krzyżowej – znakomitą pomoc do samodzielnej modlitwy.

Cena detaliczna: 9,90

Numer ISBN: 978-83-7502-595-8

Format:  100 x 128 mm

Stron: 96

KUP KSIĄŻKĘ

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.