Drukuj Powrót do artykułu

Krzyże od Franciszka dla uczestników Synodu Archidiecezji Łódzkiej

22 września 2018 | 17:23 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Dokładnie tydzień temu w niedzielę 16 września podczas modlitwy Anioł Pański na placu świętego Piotra w Rzymie, ubodzy i uchodźcy oraz wolontariusze w imieniu Ojca Świętego Franciszka rozdawali krzyże uczestnikom południowej modlitwy. Była to kolejna inicjatywa jałmużnika papieskiego kardynała Konrada Krajewskiego.

Zwracając się do obdarowanych, Ojciec Święty powiedział: “zachęcam was, byście przyjęli ten dar i zanieśli go do waszych domów, do pokojów waszych dzieci czy dziadków; wszędzie, aby był widoczny. To nie jest przedmiot ozdobny, ale znak religijny, by go kontemplować i modlić się, to dar od papieża”.

Dziś te same krzyże od Ojca Świętego otrzymało 150 członków pierwszego plenarnego posiedzenia IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej wezwanych imiennie przez metropolitę łódzkiego.

Krzyże te przywiezione z Watykanu i ofiarowane uczestnikom Synodu Diecezjalnego są darem Ojca Świętego jako odpowiedź na list skierowany do Papieża w dniu jego inauguracji i stają się symbolem jedności Kościoła partykularnego, który jest w Łodzi, z następcą świętego Piotra Apostoła – papieżem Franciszkiem.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.