Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Michał Olszewski opowiadał licealistom o zagrożeniach duchowych

26 kwietnia 2018 | 18:59 | jg | Nowy Targ Ⓒ Ⓟ

Znany duszpasterz, sercanin ks. Michał Olszewski opowiadał nowotarskiej młodzieży o walce z egoizmem, jako jednym z największych zagrożeń duchowych współczesnego świata. Duchowny gościł w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

– Egoizm to niewątpliwie jedno z ważnych zagrożeń współczesnego świata. Przechodzimy obok drugiego człowieka, nie reagujemy. Sam miałem nie tak dawno bardzo symboliczną sytuację. Przechodziłem ulicą, widziałem Cygankę z dzieckiem, zatrzymałem się, chciałem ją pobłogosławić. Miała bardzo brudne czoło. Wyobraźcie sobie, że zrezygnowałem. Ten obraz ciągle do mnie powraca – przyznał ks. Olszewski.

Znany duszpasterz przyznał, że w walce z egoizmem jest ważne to, abyśmy potrafili się przyznać do błędu.

– Jezus każdego z nas wyciągnie ze słabości, ale my musimy tego chcieć. Zatrzymanie się przy kimś na ulicy, kto potrzebuje pomocy, rozmowy, nigdy nam nie zrujnuje kariery, a spowoduje to, że nasze serca będą spokojne – podkreślał sercanin.

Na zakończenie spotkania z licealną młodzieżą dyrektor szkoły Maria Kopeć wręczyła duszpasterzowi książki o Nowym Targu i tamtejszym liceum.

Liceum nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego to szkoła z tradycjami. W gronie absolwentów są m.in. kard. Stanisław Dziwisz i ks. prof. Józef Tischner.

Ks. Michał Olszewski należy do zgromadzenia księży sercanów. Pochodzi z ziemi limanowskiej w Małopolsce. Urodził się w 1982 r. Jest autorem wielu książek.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.