Ks. Mucha: trwajmy na adoracji i modlitwie różańcowej
26 października 2023 | 11:33 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
– Trwajmy na adoracji i modlitwie różańcowej – zachęca ks. Szymon Mucha, moderator Żywego Różańca w Diecezji Radomskiej. Dzisiaj, 26 października, obchodzony jest XII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca.
KRA/DIE
RKs. Mucha zaapelował, aby wierni zgromadzili się w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwali na adoracji i modlitwie różańcowej, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o jego rozwój przez przyczynę błogosławionej Pauliny Jaricot.
– Tych, którym siły i zdrowie nie pozwolą być w kościele, proszę gorąco o włączenie się do modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce. Zachęcam do skorzystania z ceremoniału Żywego Różańca, aby odnowić w tym dniu przyrzeczenia trwania w Żywym Różańcu i udzielić w tym dniu specjalnego błogosławieństwa – powiedział ks. Szymon Mucha.
Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.
Do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych. Koła i Róże różańcowe działają we wszystkich diecezjach w Polsce. W 2013 roku dzieło Żywego Różańca w Polsce otrzymało nową ogólnopolską strukturę, która została ujęta w Statucie „Stowarzyszenia Żywy Różaniec” i zatwierdzona przez polskich biskupów. Pismem formacyjnym dla wspólnot Żywego Różańca jest miesięcznik „Różaniec”, wydawany przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.