Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Niepsuj: Kościół zyskał patronkę całym sercem oddaną potrzebującym

28 kwietnia 2018 | 12:40 | led | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Piotr Tumidajski

Kościół zyskał dzisiaj patronkę całym sercem oddaną sprawie najbardziej potrzebujących – powiedział ks. Mieczysław Niepsuj, postulator procesu beatyfikacyjnego Hanny Chrzanowskiej, tuż po uroczystościach beatyfikacyjnych krakowskiej pielęgniarki.

-To była wspaniała uroczystość. Kościół zyskał dzisiaj patronkę całym sercem oddaną sprawie najbardziej potrzebujących, a ich każdy z nas może odnaleźć i uczynić dla nich coś dobrego, przybliżając ich do Boga – powiedział ks. Niepsuj. Zwrócił uwagę na to, że to pierwsza świecka pielęgniarka, która została beatyfikowana. Jego zdaniem, bł. Hanna Chrzanowska w sposób szczególny stała się patronką służby zdrowia, ale także wszystkich chorych i cierpiących, którym ofiarowała całe swoje życie.

Bł. Hanna Chrzanowska, pionierska pielęgniarstwa społecznego i współpracownica kard. Karola Wojtyły, została wyniesiona na ołtarze podczas uroczystości, które odbyły się dzisiaj w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.