Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Sadkiewicz odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

16 października 2014 | 08:41 | rk Ⓒ Ⓟ

Ks. Piotr Sadkiewicz, proboszcz parafii w Leśnej na Żywiecczyźnie, otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Znany w całej Polsce propagator idei transplantologii, laureat konkursu na Proboszcza Roku 2005 został doceniony za swe zaangażowanie w pracę wychowawczą oraz życie lokalnej gminy. Duchowny jest nauczycielem w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennej.

48-letni ks. Sadkiewicz w 2005 roku został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Proboszcz Roku. Był laureatem Nagrody im. Brajana Chlebowskiego za zasługi na rzecz propagowania transplantacji jako nowej formy ewangelizacji. Jest także jednym z laureatów nagrody „Miłosiernego Samarytanina 2007”. We wrześniu 2009 został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Obchodzony jest on w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, 14 października 1773 roku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.