Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Tom Uzhunnalil na wolności

13.09.2017 , Maskat / st, pb (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. YouTube

Jak informuje agencja AFP, powołując się na omańską agencję ONA, władzom Omanu udało się uzyskać uwolnienie uprowadzonego w marcu ub. roku ks. Toma Uzhunnalil.

Pochodzący z Indii salezjanin został uprowadzony 4 marca 2016 r. przez grupę ekstremistów islamskich, która napadła na dom starców w Adenie, prowadzony przez siostry Misjonarki Miłości. Terroryści zabili wówczas 16 osób, w tym 4 zakonnice.

Czytaj także: Dramatyczny apel księdza porwanego w marcu w Jemenie

Od dnia uprowadzenia zostały opublikowane dwa nagrania wideo, na których najprawdopodobniej był porwany kapłan, proszący o pomoc w przywróceniu mu wolności. Papież Franciszek wielokrotnie zwracał się z apelem o uwolnienie salezjanina. Po raz ostatni uczynił to 2 maja br. na spotkaniu z jego współbraćmi, prosząc także o modlitwę w jego intencji.

Stolica Apostolska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do uwolnienia indyjskiego salezjanina. Szczególne podziękowania złożyła „sułtanowi Omanu i kompetentnym władzom sułtanatu”.

Uwolniony we wtorek rano duchowny będzie przez kilka dni przebywał we wspólnocie salezjańskiej w Rzymie, po czym wróci do rodzinnych Indii.

Wersja do druku

Przeczytaj także

12 września 2017 12:14

Papież o sprawiedliwości społecznej do mediów

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.