Drukuj Powrót do artykułu

Ks. Wiesław Hudek prezesem Polskiej Federacji Pueri Cantores

11 grudnia 2018 | 16:29 | ks. sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Ks. Wiesław Hudek, duszpasterz organistów i środowisk twórczych archidiecezji katowickiej został wybrany na prezesa Polskiej Fundacji Pueri Cantores. Wybory miały miejsce w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Polska Federacja Pueri Cantores została utworzona w 1992 w Tarnowie. Inicjatorem został ks. Andrzej Zając. Obecnie w federacji jest zrzeszonych 39 chórów. Polska Federacja wraz z 40 innymi oddziałami narodowymi jest członkiem Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. Chórzyści zrzeszeni w Federacji pochodzą nie tylko z Europy ale także z obu Ameryk, Azji i Afryki. Zrzeszeni są członkami chórów dziecięcych i młodzieżowych zarówno chłopięcych, jak i dziewczęcych. Głównym zadaniem chórów należących do organizacji jest prowadzenie śpiewu liturgicznego. Natomiast chrześcijański system wartości stanowi podstawę formacji.

Ks. Hudek jest kapłanem archidiecezji katowickiej. Pochodzi z Wodzisławia Śląskiego. Odbył specjalistyczne studia z muzykologii i liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest m.in. przewodniczącym Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej oraz duszpasterzem organistów i środowisk twórczych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.